Politické funkcie:Posunovači a odkladači

Autor: Ľudmila Marešová-Balážová | 31.10.2011 o 10:59 | (upravené 31.10.2011 o 15:48) Karma článku: 4,37 | Prečítané:  1125x

Základnou premisou tohto článku je otázka: Je odklad riešenia problémov v prospech veci? Niekedy sa oplatí  posúvať a čakať. Niekedy nie.  Posunovači  v Bundesbanke vedia svoje.

Ak si niekto myslí, že sa mu podarilo odložiť problém do marca, keď inhiboval exekutívu, je na omyle. Vláda padla, teraz má obmedzené možnosti  riešenia vážnych až horúcich problémov. Tým, že sa zamrazilo akékoľvek rozhodovanie a jeho výkon, si snáď nemyslia, že to niečomu pomôže? Každá minúta  nečinnosti nás pripravuje o možnosti zachrániť aspoň malé súčasti veľkého kopca dlžôb, ktoré sme si na seba uvalili eurovalom.

Jednačky podľa rámcovej dohody z októbra budú pokračovať a budú sa upresňovať. Teraz by bolo tiež treba mať niekoho v Bruseli, koho akceptujú a kto rozumie ekonomike.  Zatiaľ nepočujem  pána Mikloša, alebo guvernéra NBS, že by sa išli s kýmsi  stretnúť za okrúhlym stolom. Trasme sa, bezmocné obete.

Radičovej vláda nebude môcť  nič, no do marca budú rozhodovať o nás  bruselské byrokratické štruktúry. No ďakujem pekne. Ak toto bol zámer,  kľúč do zámky zapadol dokonale.  Ako bude vyzerať toto rozhodovanie, začínam voňať už tu v Bratislave. Stalo sa totiž čosi pikantné.  Upresňovanie, ktoré spomínam o odstavec vyššie, naberá zaujímavý tvar.  V dnešnom článku na pravda.sk sa možno pokochať v nemeckom precíznom účtovníctve. Niekto urobil mechanickú chybu a omylom zvýšil o 55,5 miliardy € straty. Teraz ich pekne vymínusujú a hneď majú lepší pomer dlhu voči HDP o 2,6 %.

Prečo bol omylom zvýšený účet straty pri privatizácii banky v období, keď sa to ešte mohlo hodiť, lebo všetci dúfali, že grécky dlh sa nebude odpisovať a banky budú odškodňované vo veľkom z eurovalu či ECB, poprípade MMF,  mi fakt pripadá nejaké divné... Takže začínam čakať, že sa budú objavovať aj iné podobné správičky, ktoré budú mať vplyv na konečné saldo záväzkov, ktoré treba poplatiť z vreciek občanov eurozóny.

Preto si myslím, že mnou vyslovená otázka v úvode článku môže mať dve rôzne odpovede. Niekedy sa oplatí odsúvať konečné riešenia, niekedy nie.  Teším sa už na zníženie sumy dlžôb a následne nášho podielu na eurovale.  Ak budeme ešte dlhšie odsúvať a posúvať, bohvie akých prekvapení sa dožijeme.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?