Trójske kone klušú do politickej manéže

Autor: Ľudmila Marešová-Balážová | 11.11.2011 o 9:29 | (upravené 11.11.2011 o 22:46) Karma článku: 5,71 | Prečítané:  1154x

Začína sa nová politická sezóna s novým nacvičeným programom a novými cirkusovými atrakciami. Niektoré z nich sú až arogantne priehľadné a tým pádom cynické.

Nedávny politický trik s podsunutím kandidátov OKS do zoznamu poslancov za SaS máme už za sebou a už vieme, že to okrem vylepšenia ich osobného príjmu nemalo pre nikoho žiaden osoh.

Totožný prípad sú Obyčajní ľudia, ktorí vyšli z politického nevedomia  tiež cez SaS* a už z nich bude strana,  nech  sa už bude volať bársako.

Teraz zisťujem, že sa nám cez MOST- HÍD  prešpacírovali  postavy z mimoparlamentnej strany SMK, vyzerá to že rovno do parlamentu.  Aj keď táto len nedávno odišla  na politickú penziu.

A už je tu zase.

Musím sa pozastaviť nad reakciou člena SMK Csákyho, ktorý použil naozaj prečudesný argument, a to, že chcú tak pomôcť v záležitostiach južného regiónu Slovenska.  Čo robili  celé desaťročia? Vari nepomáhali? A ako to dopadlo?  Alebo už budú teraz dobrí chlapci?

Béla Bugár, predseda Mostu-Hídu sa vyjadril, že majú nedostatok osobností na obsadzovanie funkcií.

Preto potrebujú výpomoc neparlamentnej strany SMK. No výborne, načo sa tak natrápil,  keď  vyvolal rozpad strany a musel absolvovať volebný cirkus, len preto,  aby o dva roky poskytol Csákymu a spol. politické sinekúry?  Nezabudla som, ako sa pán Csáky činil v národnostnej politike, ako vyvolával slovensko-maďarské trenice svojimi neomaleným nacionalistickými vyhláseniami.

Trójske kone v politike, to je naozaj lacný trik. Ale zdá sa, že to na slovenskú politickú scénu dobre zaberá.  Všetko im prechádza, nikto sa nebráni.  Čo nevidieť,  v apríli 2012 budeme mať na stole problém nazvaný šovinizmus SMK opäť.  Ľudia v kľúčových pozíciách, ktorí sa takto určite dostanú  do poslaneckých lavíc a vládnych kresiel,  budú pracovať starým dobrým konfliktným štýlom á la SMK. Neviem si totiž predstaviť, ako inak by mohli  konať.

Takže, mám tu niekoľko bodov, ktoré ma v tejto kauze infiltrácie SMK cez nosiča vírusu MOST -  Híd zaujali svojou paradoxnosťou:

*   Príchod silných nacionalistov do  strany, ktorá má vo volebnom programe zjednocovať  národné záujmy a zastupovať ich a chrániť v politickom boji v parlamente

*   Sľub, že kandidáti SMK budú pracovať  pre  južné Slovensko a nie pre Slovensko ako celok - veď politickou métou MOSTu  bolo práve vytvoriť  stranu nadnárodného charakteru so zmiešanými slovensko-maďarsko-rusínskymi  členmi

*   Fakt, že MOST  dostal viac ako 5 % hlasov,  hoci nebol kádrovo ani odborne dostatočne vybavený, aby mohol pomáhať pri konštrukcii štátneho aparátu.

*   Obchod z voličskými hlasmi, ktorý z toho trčí, vzbudzuje pochybnosť, či by sa MOST - HíD dostal do parlamentu v roku 2012, ak by mu nepomohli voliči už spriatelenej SMK.

Ak sa pozriem na zhrnuté výhrady, ktoré dokážu maďarské strany tak cynicky zladiť v jednote protikladov, mám pocit, že etika a logika v politike na Slovensku sú len neznáme grécke výrazy. Ako sa postavia k týmto postupom slovenskí voliči, ktorých dúfa MOST-HíD získať, mi zostáva zatiaľ záhadou, no viem, že im to čoskoro dôjde. Preto nechápem, na čom to chce stavať MOST- HíD svoj volebný úspech.

*opravujem> Totožný prípad sú Obyčajní ľudia, ktorí vyšli z politického nevedomia cez MOST-HíD  a už z nich bude strana,  nech  sa už bude volať bársako.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?