Trójske kone klušú do politickej manéže

Autor: Ľudmila Marešová-Balážová | 11.11.2011 o 9:29 | (upravené 11.11.2011 o 22:46) Karma článku: 5,71 | Prečítané:  1148x

Začína sa nová politická sezóna s novým nacvičeným programom a novými cirkusovými atrakciami. Niektoré z nich sú až arogantne priehľadné a tým pádom cynické.

Nedávny politický trik s podsunutím kandidátov OKS do zoznamu poslancov za SaS máme už za sebou a už vieme, že to okrem vylepšenia ich osobného príjmu nemalo pre nikoho žiaden osoh.

Totožný prípad sú Obyčajní ľudia, ktorí vyšli z politického nevedomia  tiež cez SaS* a už z nich bude strana,  nech  sa už bude volať bársako.

Teraz zisťujem, že sa nám cez MOST- HÍD  prešpacírovali  postavy z mimoparlamentnej strany SMK, vyzerá to že rovno do parlamentu.  Aj keď táto len nedávno odišla  na politickú penziu.

A už je tu zase.

Musím sa pozastaviť nad reakciou člena SMK Csákyho, ktorý použil naozaj prečudesný argument, a to, že chcú tak pomôcť v záležitostiach južného regiónu Slovenska.  Čo robili  celé desaťročia? Vari nepomáhali? A ako to dopadlo?  Alebo už budú teraz dobrí chlapci?

Béla Bugár, predseda Mostu-Hídu sa vyjadril, že majú nedostatok osobností na obsadzovanie funkcií.

Preto potrebujú výpomoc neparlamentnej strany SMK. No výborne, načo sa tak natrápil,  keď  vyvolal rozpad strany a musel absolvovať volebný cirkus, len preto,  aby o dva roky poskytol Csákymu a spol. politické sinekúry?  Nezabudla som, ako sa pán Csáky činil v národnostnej politike, ako vyvolával slovensko-maďarské trenice svojimi neomaleným nacionalistickými vyhláseniami.

Trójske kone v politike, to je naozaj lacný trik. Ale zdá sa, že to na slovenskú politickú scénu dobre zaberá.  Všetko im prechádza, nikto sa nebráni.  Čo nevidieť,  v apríli 2012 budeme mať na stole problém nazvaný šovinizmus SMK opäť.  Ľudia v kľúčových pozíciách, ktorí sa takto určite dostanú  do poslaneckých lavíc a vládnych kresiel,  budú pracovať starým dobrým konfliktným štýlom á la SMK. Neviem si totiž predstaviť, ako inak by mohli  konať.

Takže, mám tu niekoľko bodov, ktoré ma v tejto kauze infiltrácie SMK cez nosiča vírusu MOST -  Híd zaujali svojou paradoxnosťou:

*   Príchod silných nacionalistov do  strany, ktorá má vo volebnom programe zjednocovať  národné záujmy a zastupovať ich a chrániť v politickom boji v parlamente

*   Sľub, že kandidáti SMK budú pracovať  pre  južné Slovensko a nie pre Slovensko ako celok - veď politickou métou MOSTu  bolo práve vytvoriť  stranu nadnárodného charakteru so zmiešanými slovensko-maďarsko-rusínskymi  členmi

*   Fakt, že MOST  dostal viac ako 5 % hlasov,  hoci nebol kádrovo ani odborne dostatočne vybavený, aby mohol pomáhať pri konštrukcii štátneho aparátu.

*   Obchod z voličskými hlasmi, ktorý z toho trčí, vzbudzuje pochybnosť, či by sa MOST - HíD dostal do parlamentu v roku 2012, ak by mu nepomohli voliči už spriatelenej SMK.

Ak sa pozriem na zhrnuté výhrady, ktoré dokážu maďarské strany tak cynicky zladiť v jednote protikladov, mám pocit, že etika a logika v politike na Slovensku sú len neznáme grécke výrazy. Ako sa postavia k týmto postupom slovenskí voliči, ktorých dúfa MOST-HíD získať, mi zostáva zatiaľ záhadou, no viem, že im to čoskoro dôjde. Preto nechápem, na čom to chce stavať MOST- HíD svoj volebný úspech.

*opravujem> Totožný prípad sú Obyčajní ľudia, ktorí vyšli z politického nevedomia cez MOST-HíD  a už z nich bude strana,  nech  sa už bude volať bársako.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?