Zrušte bilbordy a budujte parky z príspevkov na voľby

Autor: Ľudmila Marešová-Balážová | 2.3.2012 o 8:23 | Karma článku: 16,09 | Prečítané:  336x

Malý zlepšovák v tejto svetovej ekonomickej kríze. Ak nie je dosť veľký objem peňazí, obvykle sa musí zefektívniť obeh tých existujúcich. Toto sa dosiahne len tak, že dostatočný počet ľudí pohne dostatočne rozumom. Možno i vy máte vo svojom okolí nejaké inšpirácie.

Chodievam venčiť psíka. Na miesto, ktorého nikomu nie je ľúto. V podstate dosť škaredé. Rozbitá betónka, v dierach mláky. Medzi betónkou a hlavnou cestou s hustou premávkou žiadna zeleň. Je to proste psie wecko. Okolie, ktoré nepovznáša ľudskú myseľ. No toto korzo je paradoxne vyzdobené megabilboardami s novodobou kortešačkou luxusne osvetlenou, na oceľových konštrukciách, ktorá stála majetok. Neviem, koľko stojí takýto monštruózny reklamný pútač, no vidí sa mi, že sú to vyhodené peniaze. Obrázky sú dočarbané svojskými komentármi. Vyplýva z nich len to jedno: drahá reklama míňa cieľ.

Stav našej spoločnosti a zákonov vyprodukoval čudné životné prostredie. Korzujeme sa v slume a promenádu lemuje aleja superdrahých pútačov. Ak by som chcela zákon, ktorý prikazuje politickým stranám minúť peniaze na kampaň radšej na verejprospešný účel a dať si k vybudovanému len malú tabuľku s názvom strany, asi by som utŕžila posmech. Tie peniaze na získavanie voličov sú však zo zdrojov štátneho rozpočtu. Strana si požičia, potom dostane naspäť za hlasy, voľby, kvórum. Takéto vyhadzovanie finančných prostiedkov na farebne potlačený papier a prenájom oceľových rúr je v súčasnej ekonomickej kríze nehorázne.

Nech tie milióny z daní občanov majú konečne úžitok. Nadávame na rozhadzovačných zadĺžených Grékov a garancie pre euroval, no šetriť peniaze na úrovni legislatívy a exekutívy nie sme naďalej schopní.

Presmerovanie volebných výdavkov na budovanie životného prostredia by mohlo expresne skrášliť hlavné mesto, ba všetky mestá. Zrušte bilbordy a budujte parky, lavičky, cesty, stromové aleje a fontány. Ďakujem za pozornosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

SaS sa približuje k antisystémovému voličovi, odchodom Mihála stráca výhodu

Z mnohých výrazných osobností, ktoré boli v strane od jej vzniku v roku 2009, v nej dnes zostávajú už len niekoľkí.

EKONOMIKA

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, Cargo neuspelo

Štátny prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo.

KOMENTÁRE

Aby nás z čara prieskumov nevytrhol ľud v uliciach

Kaliňák je stále ministrom, Bašternák na slobode.


Už ste čítali?