Vševedko facebook

Autor: Ľudmila Marešová-Balážová | 9.4.2012 o 8:02 | Karma článku: 11,26 | Prečítané:  1254x

Neviem či je to len omyl, ale stalo sa. Elektronické služby prestávajú byť úslužné a začínajú byť dotieravé a sekírujúce. Zavŕtali sa nám hlboko do nášho súkromia, vedia kedy chodíme k zubárovi a kedy na rande, poznajú naše záľuby a vkus. Pustili sme si ich na telo a ony to zneužívajú.

Niežeby ma bavilo neustále frfľať. Tentokrát to však nenechám len tak bez povšimnutia. Tú drzosť, čo si dovolil voči mne Facebook.  Vzhľadom k môjmu chybnému rozhodnutiu zmeniť verziu facebooku z toho starého známeho na „časovú os" sa začali diať čudné veci pri prihlasovaní doň. Nielenže som zrazu zakaždým musela potvrdzovať zapamätanie hesla, ktoré aj tak nefungovalo. Fejsbúkový vševedko ma začal karhať, že sa prihlasujem z rozdielnych IP.  Keď som stratila s ním nervy,  zaradila som jeho sekírovanie do spamov vo svojej džímejlovej schránke.  Veľmi som sa zadivila, keď prišlo echo vo forme priam nezdvorilej strohej otázky, prečo zaraďujem jeho úplne zbytočné upozorňovanie medzi spamy.  Neviem, ako si to zistil. Poznám však slovenskú ústavu a iné ústavy západných štátov. Narušenie poštového tajomstva fejsbúkový vychoš Vševedko zrejme nepovažuje za tabu. Ako je možné, že je možné v rámci daných nastavení džímejlovej pošty získavať informácie via Gmail pre Facebook o vnútornej administrácii osobnej e-mailovej schránky?

Výhovorka o chybe v nastaveniach spôsobenej užívateľom neobstojí. Tieto nastavenia by totiž nemali obsahovať chytáky, ktoré ťažia z nepozornosti alebo neznalosti, čím porušujú ústavné práva občanov a užívateľov týchto dvoch elektronických  služieb, pretože sú v rozpore s ústavnými právami o dodržaní listového a poštového tajomstva.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme


Už ste čítali?