Máš 150€ zadarmo... keď si ich predplatíš

Autor: Ľudmila Marešová-Balážová | 6.12.2012 o 9:27 | Karma článku: 8,91 | Prečítané:  1545x

Hlavologický produkt člena skupiny pre dodávku elektriny, ktorý tu komentujem pomerne rýchlo, aby som nezabudla na dôležité detaily, oberá o čas, energiu, ale na druhej strane pomôže človeku sa trochu socializovať so svojím okolím a tak sa trošku zabaviť.

Dnes som si vybrala zo schránky obálku od e.on - u, v ktorej mi čosi ponúkajú za 150 € zadarmo. Toto je ich hlavný a vlastne jediný reklamný slogan a výhoda, ktorú ponúkajú.

Odberateľovi elektriny však neodporúčam len sa potešiť, že „hurá, zadarmo" a podrobne neprečítať celý návrh dodávateľa elektriny, ktorý pozostáva z oranžového dvojstranového letáku, iného letáku vo formáte A4, „Dodatku k zmluve o združenej dodávke elektriny" a všeobecných poistných podmienok pre poistenie asistenčných služieb (VPP-ZSEAS-1209). Vzhľadom ku stávajúcim skúsenostiam a metódam marketingových hlavológov po roku 1989 som si teda s pochopiteľným podozrením a nechuťou prečítala  predmetné traktáty. Keď som si to prešla, natrafila som na niektoré čudné rozpory medzi prísľubom 150€ zadarmo a tým, čo sa písalo ohľadom finančných plnení odberateľa elektriny a asistenčného poistenia.

Keďže leták sľubuje citujem „Bezplatné poistenie porúch až do 150€", očakávala by som toto uviesť aj vo „Všeobecných poistných podmienkach...", kde sa však už prejavujú paradoxy. O neplatení poistného do výšky 150€ v nich nie je ani reči, naopak spomína sa:

1/ v „článku 2 - výklad pojmov" v písmene „k", že poistným obdobím je časové obdobie

dohodnuté v poistnej zmluve, za ktoré sa platí poistné

2/ v článku 4 - zánik každého jednotlivého poistenia a v jeho bode 2., že pre neplatenie poistného v súlade s paragrafom 801 Občianskeho zákonníka toto poistenie asistenčných služieb zaniká.

3/ v Osobitných poistných podmienkach označených aj ako OPP-ZSEAS-1209 sa ďalej píše napríklad v Sekcii B a článku 3-Pomoc v prípade havárie a v odstavci 2., že náklady na prácu a drobný materiál použitý zmluvným dodávateľom opravy sú poistením kryté do výšky 150€.

Čo mi z toho vyplýva? Že tých 150€, ktoré sa má odrátať z celkového účtu za opravu a ktoré sa deklarujú ako poistenie zadarmo v reklamnom letáku, si už odberateľ e.on - u predplatil v mesačnom poistnom. Toto poistné je zrejme, i keď je to len nevyhnutná domnienka, pretože presnú výšku ani splátkový kalendár poistného žiaden Dodatok ani reklama neuvádzajú, 150:12= 12,50€ mesačne. Tak teda, ak odberatelia nenapíšu krížik do štvorčeka na dodatku ku zmluve, budú si priplácať ku svojej doterajšej faktúre za spotrebu elektriny mesačne 12,50€.

Inkriminovaný Dodatok ku Zmluve o združenej dodávke elektriny má ešte niekoľko nie nezadbateľných právnickych kľučiek, ktoré zasahujú do občianskych a obchodných zákonov, napríklad to, ako si člen skupiny e.on vykladá zasahovanie do už existujúcej Zmluvy o pripojení a dodávke elektriny. Zrazu jednostranne mení túto Zmluvu v jej dôležitom bode, ktorým je doba trvania zmluvy na dobu neurčitú a to tak, že túto dobu mení na dobu určitú. Všetko len preto, aby si odberateľ elektriny určite prečítal tento výplod marketingových fiškusov, strávil nad tým čas, previedol za prípadnej účasti celej rodiny a susediek hĺbkovú analýzu, podpísal to, zakrížikoval a odniesol na poštu v zalepenej obálke. Lebo ak to neurobí, jeho zmluva o pripojení elektriny zostane s časovým limitom na dobu určitú. Ak som zle pochopila, s porozumením prijmem výhrady či iné komenty.

Ďakujem za pozornosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?